Kėbulo dažymas

May 15, 2018 8:55 am

Prieš dažant kėbulą , jį būtina nuriebalinti (atminkite, kad dažosi iš vidinės pusės). Šiai procedūrai geriausiai tinka indų ploviklis. Išdžiovinę kėbulą, įsitikinkite, kad ant jo neliko išdžiuvusių lašelių pėdsakų, nudažius jie gali matytis. Jei jų yra, arba kėbulą perplaukite, arba išvalykite sausu, minkštu skudurėliu.

 

Iškirpti kėbulą galite ir prieš ir po dažymo. Patyrę modeliuotojai dažniausia kerpa po dažymo, nes ant jo lieka kraštai, už kurių galima patogiai laikyti kėbulą.

   

Prieš dažymą taip pat reikia suklijuoti langų uždangas, ir jei numatyta vidinius lipdukus (dažniausia būna komplekte prie kėbulo).

Dažant kėbulą dviem ir daugiau spalvomis, pirmiausia dažykite tamsiausia spalva, visą kitą plotą reikia gerai uždengti lipnia, popierine juosta. Maskuodami didesnius plotus, galite panaudoti ir polietileninę plėvelę. Tikslesniam maskavimui, sunkiai prieinamose vietose galite naudoti skystas maskavimo priemones. Dažant šviesiomis, fluoresencinėmis, „metalik“ spalvomis, paskutinį sluoksnį nudažykite balta spalva visą plotą, tada visos spalvos įgaus ryškumo ir vienodumo.

Dažykite kėbulą keleta sluoksnių, leisdami kiekvienam pradžiūti. Iškirpkite, jei to nepadarėte anksčiau (ne anksčiau kaip po 12 valandų po dažymo). Lipdukus klijuoti ant kėbulo išorės galite ir anksčiau, nepamirškite prieš tai nulupti apsauginę plėvelę.


© Aidas Vaičiukynas 2016 - 2024